Pobjednički gol Manchester Uniteda u 93. minuti izazvao mnogo kontroverzi

Pogodak koji je postigao Marcus Rashford za pobjedu Manchester Uniteda protiv West Hama u 93. minuti susreta izazvao je mnogo kontroverzi na društvenim mrežama, no “linije” koje su objavili iz VAR sobe pokazuju da je sve bilo prema pravilima, pše Klix.

Naime, rezultat je u 93. minuti bio 0:0 i činilo se da će Manchester United i u ovom meču ostati bez pobjede, no onda su na scenu stupili Anthony Martial, Edinson Cavani i Marcus Rashford koji su kreirali pobjednički gol.

Martial je povukao loptu, dodao do Cavanija na lijevu stranu, a Urugvajac preciznim dodavanjem pronalazi Rashforda koji je ostao sam na drugoj stativi i kojem nije bilo teško da sa svega nekoliko metara ugura loptu u praznu mrežu.

Ipak, mnogi korisnici društvenih mreža odmah su pisali da je gol Crvenih đavola neregularan i da VAR nije reagovao u ovoj situaciji, a posebno jer je sudija gotovo bez čekanja svirao da se igra može nastaviti.

Ako je i bilo sumnje, ona je brzo uklonjena jer su iz FA-a objavili da je Cavani bio u dozvoljenoj poziciji u trenutku kada mu je Martial uputio loptu, što se nije moglo vidjeti u prvom trenutku.

Do kraja meča, očekivano, nije bilo promjene rezultata i Manchester United je upisao izuzetno važnu pobjedu u borbi za 4. mjesto.