Navijač prekinuo meč Evertona nakon što je glavu zavezao za stativu gola

Jedan navijač na Goodison Parku doslovno se zavezao za stativu gola Evertona, zbog čega je duel protiv Newcastlea prekinuta na desetak minuta, piše Klix.

Spomenuta situacija desila se u drugoj minuti drugog poluvremena kada je navijač ušao s tribina i prišao golu bh. golmana Asmira Begovića, a ubrzo nakon toga svezao se za stativu i redari su ga gotovo 10 minuta “oslobađali” i nakon toga izbacili sa stadiona.

Slična situacija viđena je i na meču između Arsenala i Liverpoola kada je također jedan navijač ušao na teren te se poslije toga vezao za stativu, s tim da je on vezao ruke.

Engleski mediji navode da je riječ o aktivistima za zaštitu okoliša, a koji se bore protiv uvoza nafte u Veliku Britaniju.

Ipak, meč između Evertona i Newcastlea nastavljen je u 57. minuti. Konačan rezultat na kraju je glasio 1:0, a pobjedu Evertonu donio je Iwobi u 99. minuti.